Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

+36-30-4-183-183
hello@csertagabor.com

fb In

Hyeres – 4 év után

A Barcelona World Race Spirit of Hungary befutója után hazafelé “beugrottunk” Hyeres-be, ahol az ISAF World Cup megállója volt éppen. Egészen furcsa, de nagyon jól eső volt ismerősként mozogni a városban, a kikötőben, hiszen 4 éve éppen itt fotóztam először vitorlásversenyt – pontosabban pályaversenyt, előtte “csak” vitorlásokat a Balatonon. Akkor azt sem tudtam miként tűzik ki a pályát, akkor láttam először 5 perces rajteljárást,s nem értettem hogy a motorosvezető miért dörzsöli izgatottan a tenyerét a sokadik sikertelen rajt után, miközben francia létére azt dörmögi maga elé, hogy “black flag, black flag”. Azóta is nagy köszönettel tartozom az akkori csapatnak, hogy elvittek, befogadtak, s felvilágosítottak a pályaversenyzés rejtelmeiről: Bőrtok, Pallus, Pufi, Karé Réka, Sasi. Node viszakanyarodva, a sajtómotorosok mindig lutrik, főleg ha csak egy napra ugrik be az ember, és a helyi fotós erő a főnök a hajóban, de így sem lehet ok az igazi panaszra, hiszen 2 nappal elötte regisztráltunk, s minden akadékoskodás nélkül kaptunk helyet – igaz a 2 futamból rajt, kreutz bójánál 2 kör, befutó, rajt, kreutz bójánál 2 kör volt mindössze a “lehetőség”. A nap halasztással kezdődött, végül a tervezett 3 futam helyett 2 ment le, a verseny szempontjából a 3. és 4. futam.